DijitalX, gazeteciliğe gönül vermiş

DijitalX, gazeteciliğe gönül vermiş ve bu mesleği istediği gibi yapamasa da insanlara doğru ve güzel bilgi aktarmayı görev olarak gören bir insanın çabasından doğmuştur. Yazılımcı arkadaşımın desteğiyle kopyala/yapıştır haberciliğe karşı durmak için başlattığımız girişim, emeğini savunmayı bilerek işbirliği yapan benzer sitelerin desteğiyle büyümeyi hedefliyor.

DijitalX, gazeteciliğe gönül vermiş ve bu mesleği istediği gibi yapamasa da insanlara doğru ve güzel bilgi aktarmayı görev olarak gören bir insanın çabasından doğmuştur. Yazılımcı arkadaşımın desteğiyle kopyala/yapıştır haberciliğe karşı durmak için başlattığımız girişim, emeğini savunmayı bilerek işbirliği yapan benzer sitelerin desteğiyle büyümeyi hedefliyor.
Bilim haberlerinin öne çıktığı, teknoloji ve yaşam içeriğinin de bulunduğu DijitalX’te gündelik gelişmelerden çok astronomi, siber güvenlik ve internet ile girişimci dünyasındaki gelişmeler yer ediniyor. Astrofizikçilerle, girişimcilerle, sanatçılarla ve yöneticilerle yapılan röportajların yanı sıra bilim ve teknoloji dünyasındaki etkinliklere dair haber ve videolar yer alıyor.
DijitalX’in ana amacı, yeni neslin rutin ve sansasyonel haberlerden başını kaldırarak 3D yazıcılar, yenilenebilir enerji, siber güvenlik ve yazılım, robotik teknolojisi ve uzay keşfi yeni alanlara ilgi göstermesini sağlamak, bu alanlardaki bilgisini güçlendirerek hayal güçlerini zenginleştirmektir. Sosyal medya ve üniversitelerde yapılan kampanyalara da destek vererek, ana akım medyanın çürümeye yüz tutmuş yapısından uzaklaşarak, güncel ve trend haberleri derinlemesine ve farklı açılardan ele alan sitelerle büyümeyi hedefliyoruz. Her yaştan insanın DijitalX’te Facebook veya Google hakkında farklı bir haber görmesini, Ay ile Mars kolonisi planlarını okumasını, Güneş Sistemini incelemesini, hacker’ların dünyasına derinlemesine bakmalarını, Çin ile ABD arasındaki siber savaşı incelemelerini istiyoruz.
Biliyoruz ki Mars keşif aracı Curiosity’nin kullandığı teknolojiden, YouTube’da keşfedilmeyi bekleyen birçok değerli bilgiyi anlatmak, emek isteyen bir iş. DijitalX, kardeş olacağı siteleri artırarak Türkiye’deki emek hırsızı ana akım medyanın inadına tersini yapacak ve bir gün kendini kanıtlamış bir marka olacak.
Bu yolda ilerlerken niş haberlerin yanı sıra ilgilendiğimiz konuları geniş pencereden sunmaya da çalışacağız. Sinema ve televizyon dünyasında kullanılan teknolojilerden çizim dünyasının takip ettiği yeniliklere, gıda sektöründeki değişimden havacılık sektöründeki gelişmelere kadar bilim ve tekniğin girdiği her alanı takip edeceğiz. Tabii ki tüm bu haberlerin ve videoların arkasında, haberlerin temeli olan insanlar olacak ve onlara da değineceğiz. Çevre, sağlık, kimya, astrofizik, matematik, kuantum fiziği, astrobiolyoji, tarih ve psikoloji gibi birçok alanda çalışma yapan dünyanın dört bir yanındaki insan, haberlerimizde yer alacak. Çalışmaları ve haberlerinin kaynaklarını vereceğiz ki öğrenciler daha fazla bilgiye ulaşabilsin ve çalışmalarını güçlendirebilsin.
Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarındaki insanlar ve gelişmelerin yanı sıra, sosyal medyanın harmanladığı popüler kültür içinde olan bitenleri de gözden kaçırmayacağız. İnternette insanların başına gelenler, alışılmadık tesadüfler, kazalar ve tuhaf olaylar yaşadığımız çağın genel yapısını analiz etmeye yarayacak.
CERN’den Zürih Politeknik Enstitüsü’ne, Caltech’ten MIT’ye ve ESO’dan NASA’ya kadar bilim ve teknoloji alanında en çok üreten ve yayım yapan kurumların çalışmalarını es geçmemek ve anlaşılır biçimde sunmak için bu kurumlardan yardım almaya çalışacağız. Dahası, Instagram, Facebook, YouTube, Twitter gibi sosyal medya kanallarında öne çıkan alanındaki önemli insanlarla konuşmaya çalışacağız.
Umuyorum, sabır, kararlılık ve ekip çalışmasıyla iyi işler çıkaracağız ve birçok insana fayda sağlayacağız.

Here is more info in regards to Android – http://dijitalx.com/2015/11/16/titanin-buzul-bulutlari-ilk-kez-goruldu/ look into our website.